Včera poslanecká sněmovna „pustila“ do druhého čtení novelu občanského zákoníku, která by umožňovala manželství stejnopohlavních párů. což podporuje i prezident Pavel. Tento nadějný krůček vzápětí negovalo schválení návrhu nové definice manželství zakotvené v ústavě ČR jako svazek muže a ženy. Typická Hlava XXII. Hlasování doprovázela soutěž o nejblbější výrok.
Za mě vyhrála lidovecká poslankyně Pavla Golasowská z Třince, která řekla cituji: „Každý muž, i homosexuální, si může vzít za manželku ženu. Diskriminace neexistuje.“ Jasně, i slepec si může koupit brýle a lysý hřeben. Tohle moudro je nejenom idiotské a zraňující, ale především trapně sugeruje homosexuálním párům, že jim bohatě stačí registrované partnerství. A pokud ausgerechnet touží po manželství, tak ať si vezmou ženu. V případě lesby muže. Za výrok Golasowské řadím slova šéfa poslaneckého klubu lidovců Dufka, který se blýskl výrokem „Manželství je svazkem muže a ženy už tisíce let. Bylo tomu tak za otrokářské společnosti, za feudalismu, komunismu, nacismu.“ Že se lidovec odvolává na zrůdné ideologie je fakt síla. Jakože co bylo dobré za nácků a bolševiků, tak může fungovat i v liberální demokratické společnosti dalších tisíc let? Lidovec Heller, který také sežral šalamounovo hovno prohlásil „U nás na jihu Čech je hovězí vždycky hovězí, kuřecí je kuřecí a manželství je svazkem muže a ženy.“ Zapomněl dodat, že imbecil je imbecilem, a to nejen na jihu Čech. Padaly i jiné klenoty. Strašení péčí o dítě dvěma pedofily, obchodem s dětmi, pořízením dítěte jako domácího mazlíčka. Zdálo by se, že otázku rovných sňatků pro všechny, kteří se milují, nechápou jen poslanci padesát plus, kterých je ve sněmovně třetina a kteří vyrůstali v rajských totalitních časech toho správného manželství, ale autorovi myšlenky, že hovězí není kuřecí, je teprve pětatřicet. Jasný důkaz toho, že blbost a pokrytectví kvetou v každém věku. Budiž ke cti hejtmanovi jihomoravského kraje, lidovci Grolichovi, že se za výroky svých spolustraníků omluvil. Ten však není poslanec. Dlužno dodat, že obránců „tradičního“ manželství je spoustu i v jiných stranách, zejména v ODS, ANO, o SPD ani nemluvě. Ti všichni odmítají to, co je běžné i v silně katolických zemích jako je Španělsko či Irsko. A pak, že jsme neateističtější zemí Evropy.
Lidovcům doporučuji zabývat se manželstvím, ovšem v katolické církvi. Celibát vyrobil za cca devět set let trvání obrovské množství sexuálních predátorů, kteří zneužili desítky tisíc dětí. Jen v Česku je za posledních třicet let doloženo třiapadesát obětí sexuálního zneužívání dětí katolickými duchovními.
Tohle by se za Kristova života nemohlo stát, neboť všichni apoštolové byli ženatí. Podle některých novozákonních apokryfů měl manželku, a to Máří Magdalénu, i sám Ježíš.