Sirotkům říkám NE!

Český premiér inžinier Andrej Babiš má stoprocentní pravdu, když říká, že naše krásná země žádné válečné sirotky nemá přijímat. Výzva europoslankyně Michaely Šojdrové o pomoci padesáti sirotkům je jasné populistické gesto. Tradiční účelovka tradičních stran. Doufám, že pan premiér Babiš ustojí populistický tlak malých stran a žádného sirotka nepřijme. Stojím plně za ním a říkám sirotkům NE!

Sluníčkářské partaje prokazují žalostnou neznalost české historie. Sirotci patřili k nejobávanějším a nekrutějším válečníkům, kteří kradli, mučili a zabíjeli nevinné lidi, plenili a pálili kostely a kláštery a obsazovali města. Zformovali se po smrti Jana Žižky z Trocnova v roce 1424. Postupně ovládli Hradec Králové, Kutnou horu, Čáslav, Pardubice, Jičín, Náchod a dokonce Nové město pražské. Pod velením krutého hejtmana Jana Čapka ze Sán podnikali pravidelně tzv. spanilé jízdy, rejsy, což nebylo nic jiného než loupeživé výpravy. Plenili Horní Uhry, dnešní Slovensko, také Horní Lužici, Horní Falc a Slezsko včetně Ostravy. V roce 1433 se dokonce sirotčí rejs dostal až k Baltskému moři. Domů do Čech se vždy vraceli s bohatým lupem. Sirotčí svaz zdrancoval zbídačelou zemi deset let, až do slavného vítězství umírněných husitů a katolíků 10. května 1434 v bitvě u Lipan. Díky osvícenému premiérovi se tato tragická etapa českých dějin nebude opakovat…

Sirotky nebrat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *