Když politik tzv. převlékne kabát, znamená to, že změnil či přizpůsobil své dříve deklarované názory nebo chování podle nastalé situace, která je pro něj v dané chvíli výhodnější. Poté co Trump vybídnul extrémní pravicovou lůzu slovy „buďte divocí, bojujte“ k útoku na Kapitol a odmítl nést za ostudný a tragický čin nést zodpovědnost, převlékl premiér Babiš nikoliv kabát, ale čepici. Twitterovou fotku s červenou trumpovskou kšiltovkou s heslem „silné Česko“, vyměnil briskně za profilovku s bílým respirátorem. Ubohé a směšné.
Co však směšné není je Babišovo pasování se do role šéfa vakcinace v Česku. „Já jsem nejlepší krizový manažer“ pravil a mě oblila hrůza. Na svém twitterové účtu dokonce napsal, že po večerech sedí v kanceláři a počítá vakcíny. Zatím se dopočítal k tomu, že ze stovky tisíc dodaných dávek bylo použito pouze čtyřicet tisíc, což znamená, že nejsme schopni zužitkovat ani to, co nám Brusel dodá. Přitom obvinil EU, že v dodávkách vakcíny zaspala. Za očkovací bordel a neschopnost Babišovy vlády může samozřejmě pokrytecká opozice, jak svým věrným sdělil premiér v pořadu Čau, lidi.
Nejodpornější na počínání lháře, podvodníka a estébáckého práskače je účel povýšení sebe sama na zachránce země před koronavirem. Poté, co Babišovi došlo, že jej ve volbách silný dvojblok Piráti/STAN a ODS/Topka/lidovci pravděpodobně porazí, vsadil vše na jednu kartu. Pokud uspěje s vakcinací, má šanci podzimní volby do sněmovny vyhrát. Jinými slovy, vzal do rukojmí zdraví a životy všech občanů České republiky jen proto, aby si zachránil svou zadnici. Osobně jsem přesvědčen, že bez socanů a komančů, které sám zdecimoval, vládu nesestaví, i kdyby nedej bože volby vyhrál. To však nic nemění na tom, že účelový krok „krizového manažera“ Babiše je ohavný, sobecký, a především krajně nebezpečný pro všechny obyvatele naší země.
Slovenské „prekabátit“ má trochu jiný význam než v češtině. Může to znamenat i „vy.ebat“. Což s námi sice už roky dělá, ovšem nikdy předtím nebylo tolik v sázce.