Komanči vysmahli nadobro od mocenského válu. Zvítězil demokratický blok. Agrofertizace státu je zastavena. Chamtivé estébácké hovado, které včera po těžkém úderu konečně padlo k zemi, vystřídá v roli premiéra kultivovaný slušný člověk, navíc jménem Petr. Česko, bohužel až na Zemana, přestane dělat v Evropě ostudu. A zde výčet mých včerejších povolebních radostí tak nějak končí…
Cítím se jako po shlédnutí posledního dílu seriálu Hra o trůny. Tam bylo zlo zosobněné Nočním králem a Cersei Lannister poraženo, ovšem můj hrdina, jeden z hlavních strůjců vítězství a jediná postava v seriálu, která nebažila po moci, Jon Snow byl svými „přáteli“ odstaven a odsouzen k doživotnímu vyhnanství. Jak praví přísloví, za dobré skutky, byl spravedlivě potrestán. Můj hrdina Ivan Bartoš, který schytal veškerou zdrcující palbu Babišových lží a pomluv, čímž jeho sauronovské oko odklonil od tiše sílící koalice Spolu, dostal ránu do týlu od spojence, kterému pomohl vyrůst. Vypočítaví starostové, kteří dříve využili TOP 09, minule koketovali s lidovci, nově kroužkováním svých zástupců rozdrtili naivní rychlešípácké Piráty. Vůbec bych se nedivil, kdyby titíž Ivanovi spolustraníci, kteří si loni v referendu odhlasovali spojenectví se STAN, nyní odhlasovali jeho konec ve funkci předsedy. Obávám se, že pokud se tak stane, vytratí se do ztracena i Piráti, neboť právě šlachovitý dvojnásobný doktor s dredy jim obstarával většinu charismatu. Byl to opět Bartoš, kdo vytáhl z pološera na světlo „Vítka“ Rakušana, čímž upozornil voliče na jeho nesporné politické schopnosti. Zdecimováním Pirátů udělali Starostové a jejich voliči obrovskou radost koalici Spolu a všem, kteří jí pomáhali ve vytváření strachu z tzv. neomarxistů. Mimochodem doporučuji všem si nejprve na Wikipedii přečíst, co to vlastně ten démonický neomarxismus je a na čem staví.
Zastávám levicové postoje a celou svou dvacetiletou politickou „kariéru“ jsem se důsledně vymezoval vůči ODS a následně ANO. Počínaje divokou privatizací v devadesátkách konče antisociální politikou za Topolánkovy a Nečasovy vlády. V tomto období kmotři z ODS trumfli zkorumpované socany a výrazně zvedli výpalné ze státních zakázek, což mimo jiné stvořilo Babiše-politika, kterého kmotrům přestalo bavit platit. Prostě to vím. Nová pravicová koalice včetně STAN, což je „středopravice“, se hodlá proškrtat a prošetřit k prosperitě bez zvyšování daní. Chce německé výhody za rumunské daně. Tahle cesta zavání koncem bezplatného školství a zdravotnictví. Žádná levice, která by vyvažovala tyto snahy pravice, však v parlamentu nezbyla. Dodávám, že vlastní vinou. Nicméně, určitě se nechám mile překvapit.
Včera porazila pravice nejen nenažraného oligarchu Babiše a jeho poddané, ale také generaci mladých lidí ve věku cca 25 až 35 let. Především oni si potřebují a chtějí vybudovat svůj svět, progresivní, moderní, liberální, klimatický, zelený a tolerantní k menšinám, především sexuálním. My a generace před námi, kteří jsme svět málem zničili, opět vnutíme své představy mileniálům. Posílení lidovci, jimž se rodí výhradně heterosexuální děti, okamžitě zafixuljí model „tradiční“ rodiny, euroskeptická ODS zase výrazně zbrzdí Zelenou dohodu pro Evropu, tzv. green deal. A tak dál. Zastavili jsme Babišovu snahu o agrofertizaci, a dál už hlavně žádné změny.
Pirátský vliv na zvrácení „smrádečkovského“ trendu bude minimální…
S mnoha věcma v článku se dá souhlasit, s mnoha naopak. Zařážející je nekritická oddanost k Pirátům, kteří projeli volby ze 3 důvodů:
1. Vyžrali veškeré online fake news, i za ostatní strany, a na to nedokázali reagovat. Zrovna u Pirátů je to zarážející.
2. Některá prohlášení Pirátstva byla „podivná“ a STAN se, i s ohledem na cíl voleb, ukázal jako ten „stabilnější“.
3. Neúčast mladých ve volbách.
Neomarxismus bych do toho netahal.
Hlavní nesouhlasem je ale házení v současné vítěze do pytle se starou ODS (jako kdyby současné ANO nepřihrávalo výhody pro sebe – i v Jablunkově), hanění STAN za minulé koalice (současná s piráty evidentně do výsledků voleb nevadila) a nepochopení, že na současné výzvy potřebujeme především stabilitu a umírněnost.
Přílišný idealismus je na škodu.