Jablunkovská kavárna

Při psaní blogu či knihy z podstaty své povahy inklinuji k určité zkratkovitosti, aniž bych hloubal nad motivy toho či onoho lidského jednání. Neboť každý člověk je jedinečný a popasovává se s realitou dle své socializace, intelektu či spokojenosti se svým životem a jeho naplněním jinak. A svět je čím dál složitější. Je těžké mu porozumět. Kdo jsem já, abych si činil nárok na jeho správný výklad? Asi bych neměl říkat, že voliči Babiše jsou buď frustrovaní hlupáci nebo vychytralí kariéristé. Nehraju si náhodou na povýšeného moralistu a pokrytce? Na „lepšočlověka“ jak říká ministr Klempíř, který tento výraz přebral od Klause, Zemana a Babiše. Na intouše z jablunkovské kavárny? Svět není černobílý. Možná bych měl jít do sebe a zamyslet se…

A pak do toho sebezpytu vstoupí s grácií slona v porcelánu Babišova vláda odborníků s odhodláním zestátnit veřejnoprávní média, kádrovat a rušit neziskovky, potřít veškeré ekologické aktivity, nemluvě o omezení výdajů na obranu ve chvíli, kdy máme za humny regulérní válku s vražděním a únosy dětí a východ Česka včetně Jablunkova je v doletu iránských šáhidů.

Zamyslel jsem se. Ano, tuhle koalici, jejíž vládnutí má jediný cíl a to zisk Babišových firem, volili jen frustrovaní hlupáci a vychytralí kariéristé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *