Dostali jsme se do bodu, kdy nám Babiš s podporou Zemana chčije na hlavu, a už se to ani nesnaží vydávat za déšť. Vracím se k nedávnému hlasování poslanecké sněmovny, která zvolila konečnou podobu Rady České televize, do které dovolila další servilní osoby blízké oběma Klausům, Zemanovi a Babišovi, čímž včlenila veřejnoprávní medium zaručující nezávislost a svobodu slova projevu do holdingu Agrofert.
Nejlépe situaci zhodnotil předseda STAN Gazdík, když řekl, že „ve stínu vykrádání obecních rozpočtů demagogická část politického spektra definitivně ovládla kontrolu veřejnoprávních médií. Považuji to za alarmující stav a ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie“. První na odstřel bude ředitel ČT Petr Dvořák, ve stoupě skončí investigativní pořady 168 hodin a Reportéři ČT. Stejný osud čeká Václava Moravce. Za začátek konce nezávislé veřejnoprávní televize označil výsledek středeční volby předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Nese za to stoprocentní plnou odpovědnost sociální demokracie“. Plně se s tímto tvrzením ztotožňuji.
Že jsou všichni členové hnutí ANO i jejich „nezávislí“ představitelé na všech úrovních politiky včetně komunální jen servilní lokajové, ať už z prospěchu, naivity či prostoduchosti, je nad slunce jasné. Od sociální demokracie bych poté, co si Hamáček, Maláčová, Petříček a Zaorálek vybojovali ve vládě vysokou míru autonomie, čekal, že budou přece jen svobodu slova a projevu bránit. Největší výdobytky sametové revoluce jsou tak zásadní pro fungování liberální demokracie, že je třeba uhájit je i za cenu vystoupení z koalice, kde ČSSD stejně plní jen funkci užitečných idiotů.
Svoboda slova a projevu je důležitější než vyšší důchody či rodičovská, úspěchy, které socanům stejně ukradl a zpeněžil Babiš.
Plně s Tebou souhlasím ale strašně dlouho mi vrtá hlavou.. to je opravdu 30% voliču tak blbých? nebo slepých? ano část vypočítavých tomu bych ještě rozuměl i když to odsuzuji ale jak říkám pochopil bych to. Ale 30% ??
To je důsledek toho, že 40% těch chytrých a oduševnělých občanů zůstalo při posledních volbách doma. Přesto se zúčastnilo 60% voličů, tak se asi nedá zcela zodpovědně říci, že u nás není demokracie. Uvidíme příští rok u voleb.
Chybu vidím v tom, že v opozici není žádná osobnost, která by zaujala. V předminulém zasedání parlamentu, když se jednalo o prodloužení karantény, tak to byla jen řečnická cvičení pánů Kalouska a Stanjury.Kdy skončí různá omezení, chtěli přímo data, ale každý člověk ví, že taková data nemohou existovat, nikdo to nemůže vědět, opravdu asi jen ten Coronavir. Až dojemně se zasazovali ,hlavně o drobné podnikatele, chtěli jen peníze, ale ani jeden neřekl odkud se mají vzít. Příští volby vyhraje zase ANO a to větším rozdílem, než minule, bude to bohužel tak…