Ty po něm chlebem, on po tobě kamenem. Asi tak bych parafrázoval známé biblické moudro v souvislosti s novou pracovnou exprezidenta Zemana, kterou mu pořídil jeho vlastní Spolek přátel. Politický důchodce bude úřadovat v bytě 3+kk ve třetím patře bez výtahu v kanceláři z ložnice, kde pouze odstranili postel, za stolem, pod jehož desku se jako vozíčkář ani nezasune.
Byť netrpím neuropatií obou dolních končetin, slabší je pouze jedna, a to z jiného důvodu, šlapu do třetího patra v paneláku bez výtahu denně. Pro mě dobrý trénink, pro vetchého nemobilního starce nepřekonatelná překážka. Tahat velkého chlapa, který může s invalidním vozíkem vážit dobrých sto dvacet kilo dvakrát týdně nahoru a dolů, aby ve své pracovně rozdával chytrosti, musí být pořádná makačka i pro Zemanovy doživotní bodyguardy. Spolek přátel Miloše Zemana, který hnízdečko svému šéfovi vybral a zařídil, se musel pomást na rozumu, anebo se přes noc změnil v partu bezohledných cynických nevděčníků. Postoj Mynáře a Nejedlého, které si Zeman deset let hřál na prsou, chránil je a dovolil jim podvádět a krást, by se dal rovnou nazvat pomstou. Taky mě napadá, že si exprezident bariérový byt vybral schválně, podobně jako Cimrmanův hostinský z mýtinky, jehož snem bylo otevřít si hospodu, ale neměl rád lidi. Pro rady krále Šalamouna si do třetího patra bez výtahu někde v Dejvicích dojdou jen političtí zoufalci a jeho uctívači s dary ve formě klobás a slivovice. Směšné, smutné, absurdní? Asi všechno dohromady.
Přemýšlel jsem, zda je mi toho kdysi mocného, dnes nemocného člověka líto? Dospěl jsem k názoru, že není.
P.S. Anebo jde jen o další zlomyslný žert zlodědka na úkor hloupých novinářů a jeho kritiků…