ANO, bude ještě hůř

Český ministr vlastnící firmu nesmí čerpat dotace z resortu, který sám řídí, nic mu však nebrání sáhnout si pro peníze, které rozděluje jiné ministerstvo. A protože premiér pod sebou žádné nemá, tudíž není ve střetu zájmů, můžou jeho firmy čerpat neomezeně jakékoliv dotace. To je princip novely zákona o střetu zájmů, která dovolí Babišovi vysávat státní pokladnu jak se mu zlíbí. Českem vyplacené dotace Brusel nikdy neproplatí, protože unijní zákon zní jinak a tamní úředníci nejsou blbí. Prostý miliardář odvedle tak bude dál beztrestně okrádat český stát, tudíž jeho občany. Až tak je to jednoduché. To by snad mohl pochopit i hlupák. Opak je pravdou. Sektě Babišovců nevadí, že jejich vůdce je prachsprostý zloděj, který je dokonce tak bezostyšný, že loupí za bílého dne. Po přijetí této novely, kterou sněmovně předloží tupí autíčkáři a proruští náckové, které si Babiš přivedl do vlády jen proto, že nechtěl být odsouzen za dotační podvod, bude prostý miliardář od vedle okrádat občany dokonce legálně v souladu se zákonem.

Nedávno jsem slyšel Babiše hovořit o rušení poplatků za veřejnoprávní média, a krácení jejich rozpočtu o miliardu s tím, že Česká televize a Český rozhlas musejí šetřit. A to řekl oligarcha, který dluží státu neoprávněně čerpaných sedm miliard, které už nikdy nevrátí, k dnešku stihl ukrást přes dvě stě milionů a další miliardy bude sosat vesele dál.  Po slovech o šetření jsem měl chuť vypustit na něj Sarana, aby tomu odpornému pokrytci přerazil nos.

A to nehovořím o zestátnění těchto médií, především o zničení svobodné kritické žurnalistiky, rušení důležitých nadresortních agend na Úřadu vlády, což je snaha o likvidaci občanské společnosti, o masívním zadlužování a mnoha dalších věcech vedoucích k ovládnutí státu jedinou odpudivou bytostí, o kterých už ztrácím sílu přemýšlet a psát, neboť mě přepadá pocit bezmocného vzteku , což není zdravé. Navíc se obávám, že to nejhorší nás ještě čeká.

Blíží se komunální volby. Pokud si osoby na kandidátkách hnutí ANO, ať už straníci či bezpartijní, myslí, že se vyviní ze spoluzodpovědnosti za vykrádání státu a zadlužování naši dětí a vnuků argumentem, že jim jde pouze o blaho obce a z výše uvedeným nemají nic společného, tak se těžce mýlí. Z podílu na rozvratu státu se nevykecají.

P.S. A příště o něčem pozitivním. Slibuji. Třeba o českém fotbale na probíhajícím mistrovství světa 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *