Inzerát: Hledá se politický/politická aktivista/aktivistka, pro kterého/kterou Babiš a Zeman představují ohrožení naší demokracie a svobody. Měl/měla by být z Jablunkova, nejlépe ve věku 25 až 40 let. Na pohlaví a národnosti nezáleží. Značka – nutné, spěchá…
O výše zmíněných pánech už jsem na tomto blogu napsal tolik článků, že by to vydalo na knihu. Nově dorazil konečný audit z Bruselu, který potvrdil to, co je všem občanům s kritickým myšlením dávno jasné. Oligarcha s estébáckou minulostí v roli premiéra je v masívním střetu zájmů a podvádí při získávání dotací z EU. Nejvyšší zastupitelství zrušilo zastavení Babišova trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. Začalo také vyšetřování stamilionových daňových úniků, kdy si firmy z holdingu Agrofert objednávaly výrobu předražených reklam u Farmy Čapí hnízdo, aby ta mohla deklarovat zisk a splnit tak podmínky udržitelnosti projektu. Babiš na své konkurenty vysílá daňovou kobru, k jeho Čapáku se nedoplazila ani daňová žížala. Spolek Milion chvilek pro demokracii reagoval briskně, demonstrace proti Babišovi a Zemanovi proběhne v úterý 10. prosince na Václaváku, další týden v pondělí 16. prosince by se měly uskutečnit demonstrace v obcích a městech po celé republice. Bezva. Jsem všema deseti pro. Otázka související s uvedeným „inzerátem“ je prostá. Kdo se chopí organizace Chvilek v našem městě, které se k této iniciativě letos připojilo již dvakrát?
Popravdě, už jsem unaven dělat práci za mladé, kterým by na svobodě a demokracii mělo záležet víc, protože se jedná o jejich budoucnost. Dosavadním organizátorům obou demonstrací v rámci spolku Milion chvilek pro demokracii, tedy mě, mé ženě, Tomáši Tomankovi a Danutě Branne je dohromady 227 let!!! Při pohledu na toto číslo mě až mrazí. Zároveň cítím únavu a smutek. Všichni čtyři se ve veřejném životě našeho města pohybujeme už několik desetiletí. Nikdo z nás si už nepotřebuje nic dokazovat nebo se zviditelňovat, jak občas slýchávám. Když kráčím rynkem k radnici či komerčce, kde se demonstrace pořádaly, a držím v ruce českou vlajku, protože je mi jasné, že ji tam na akci nikdo jiný nepřinese, připadám si jako starý směšný blbec. Nedělá mi zvláštní potěšení plamenně řečnit před stejně smýšlejícími Jablunkovany. Nervozitu zaháním diazepamem a cigaretami. Nedělá mi zvláštní potěšení být osinou v zadku současného vedení města, straníkovi Lidovců, kteří odmítají sňatky gayů a leseb, a straníkovi ANO, která ospravedlňuje svého šéfa. Oba je znám dlouho a jsou to fajn chlapi, kteří prostě mají jiné politické názory, se kterými bytostně nesouhlasím. To samozřejmě neznamená, že můj pohled na současné politické dění je ten správný. Souzní ovšem s názory spolku Milion chvilek a statisíců občanů této země, kteří se hluboce stydí za svého premiéra a prezidenta. V Praze a později v dalších městech se chystají demonstrovat. Podávám inzerát:
Jablunkov hledá politické aktivisty s průměrným věkem pod 56,7 let…
Asi to budeš muset zase zvládnout sám.